تقویم شمسی
تیر ۱۴۰۳
ش ی د س چ پ ج
« آذر    
 1
۲۳۴۵۶۷۸
۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵
۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲
۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹
۳۰۳۱  

مهنان

درفاصله ای کمتراز۱۰کیلومتربه هرسمت بجنورد که بروید روستاهایی با زیبایی های خاص خود می بینید و گزافه نگفته اند که بجنورد شهرهزاران چشمه  است .

در مسیر جاده اسفراین بعد از پشت‌ سر گذاشتن پارک بش قارداش، از میان دره‌ای که به سمت جنوب شرقی امتداد دارد، باغ‌های روستاهای کلاته نقی، قره باشلو و مهنان دیده می‌شود؛ این باغها به دلیل سهولت دسترسی به فضاهای مناسب در میان درختان انبوه، همچنین رودخانه و چشمه‌های آب قابل شرب، همواره پذیرای مسافران و اهالی شهر بوده است.

این منطقه به دلیل کوهستانی بودن معمولاً حدود ۵ تا ۸ درجه سانتی‌گراد از بجنورد خنک‌تر است. دره مهنان در فصل بهار و تابستان علاقه‌مندان زیادی را به سوی خود جلب می‌کند.

چشمه معروف آن که در قسمت انتهای دره داریان روستای مهنان قرار دارد یکی از پر آب‌ترین چشمه‌های منطقه است که وجود درختان کهنسال چنار بقایای آسیاب آبی در اطراف آن نشانه مساعد بودن شرایط گردشگری است.

چنار۴۵۰ساله این روستا نیز دیدنی است.

۷پاسخ به “مهنان”

 • محمد مهنانی:

  از اظهار لطفتون ممنونم لطفا آدرس ایمیلتون و برام بفرست تا عکس های با حالی از طبیعت روستا براتون بفرستم. محمدمهنانی

 • با سلام و احترام
  باعث افتخار است که فرزندان خوب مهنان دست به کار معرفی زادگاهشان شده اند.
  امیدوارم در سایه امام زمان و توکل به خداوند متعال موفق باشید.

  در پایان خواهشمندم برای شادی روح شهدای اسلام، شادی ارواح طیبه امام حسین و ۷۲ تن از یاران با وفایش، و شادی روح والای شهید ناخدا دوم حاج حسین مهنانی و جانباز سرافراز قنبرعلی مهنانی صلوات قرائت فرمایید.

 • موسی نیکپر:

  مهنان خوش آب وهواترین روستا دربجنوردمی باشدولی……

یک نظر بگذارید